Odbudowa Warszawy 1945-1980

Odbudowa Warszawy 1945-1980 - wizualizacja B_bez_tla
Tytuł: Odbudowa Warszawy 1945-1980
Autorzy: Łukasz Szopka, Piotr Grzymislawski
Rodzaj gry: familijna, strategiczna
Liczba graczy: 2-5
Sugerowany wiek graczy: 8+
Czas gry: 45 – 60 minut (wariant rodzinny), 45-120 minut (wariant zaawansowany)
Premiera: 1 połowa 2016 roku
 

„Odbudowa Warszawy 1945-1980″ to gra planszowa dla 3-5 graczy, w której gracze wcielają się w urbanistów, architektów, inżynierów i budowniczych – członków pracowni projektowych i realizacyjnych działających w ramach Biura Odbudowy Stolicy. Stają przed nimi zadania wskrzeszenia całkowicie zniszczonej Warszawy, przywrócenie jej prestiżu i znaczenia administracyjnego, reprezentacyjnego, kulturalnego i przemysłowego.

Odbudowa_Warszawy_logotyp

 

Gra toczy się na przestrzeni trzydziestu lat, dlatego w poszczególnych etapach pojawią się w niej różne zadania urbanistyczne związane z doktrynami politycznymi, tendencjami w architekturze oraz z sytuacją ekonomiczną i rozwojową w Polsce w danym okresie. Jednak przede wszystkim gracze za każdym razem mogą odbudować miasto inaczej niż miało to miejsce w historii. Tylko od nich zależy czy zostanie zrealizowana historyczna odbudowa Warszawy i to, w którym miejscu – jeżeli w ogóle – powstanie Pałac Kultury i Nauki. Gracze mają również do swojej dyspozycji projekty nigdy niezrealizowane, zarówno te z planu sześcioletniego jak i z późniejszych koncepcji urbanistycznych. W grze pojawia się także element futurystyczny – dla graczy dostępne są projekty dwóch linii metra. Takie plany rzeczywiście istniały w powojennej Warszawie, ale ze względów ekonomicznych nie zostały nigdy zrealizowane. W grze jest to możliwe.

Celem gry jest odbudowa Warszawy ze zniszczeń wojennych i rozwój miasta. Gracze mogą pozyskiwać beton, używać materiałów budowlanych pochodzących z gruzu zburzonej Stolicy oraz z różnych funduszy społecznych, z których w tych czasach korzystano podczas odbudowy. Jednak nie tylko rekonstrukcja jest istotna, ale również odpowiednia lokalizacja obiektów na mapie Warszawy i umiejętne delegowanie członków pracowni do pracy.

 

Jednym z kilku elementów taktycznych w grze jest sprawne zarządzanie kartami projektów i pracownikami. Właściwe wykorzystanie dodatkowych zdolności może być kluczowym działaniem, które nie tylko przyniesie korzyść jednemu graczowi, ale też utrudni pracę innemu. Jednak ani przez chwile nie można zapomnieć o pozyskiwaniu nowych materiałów budowlanych z prefabrykatów i budowie bloków z Wielkiej Płyty.

 
Sprostasz wyzwaniu i odbudujesz Warszawę?
 

Do 30 czerwca 2016 obowiązuje specjalna cena gry. Już teraz możesz ją kupić tylko za 149,99 zł! Jeśli złożysz zamówienie do końca czerwca, wtedy otrzymasz przesyłkę za pośrednictwem Paczkomatów oraz 6 podstawek pod kubek gratis!

 
Więcej informacji o tej promocji znajdziesz w naszym sklepie internetowym.
 
Rozszerzona rzeczywistość

„Odbudowa Warszawy 1945-1980” jest jeszcze pod jednym względem wyjątkowa. Do gry dodamy aplikację AR (Augmented Reality), dzięki której każdy będzie mógł obejrzeć budynki występujące na kartach jako modele 3D, które “wyrosną” z kart. Aplikacja będzie dostępna na smartfonach oraz tabletach z systemem iOS oraz Android. Zostanie ona przygotowana przez Hexy, czyli zespół stworzony przez Tomasza Bara i Mateusza Stanisławskiego specjalizujący się w szeroko rozumianej produkcji związanej z grami.

 

hexy_logo

Warto podkreślić, że aplikację wykorzystaną w „Odbudowie” będzie można ściągnąć za darmo ze strony FGH. Ze względu na duży walor edukacyjny tego rozwiązania zdecydowanie chcemy, aby aplikacja była w pełni bezpłatna – każdy zainteresowany powinien móc obejrzeć wspaniałą architektury stolicy na swoim smartfonie!

 

Aplikację w Google Play można znaleźć tutaj!

Zapraszamy na oficjalny profil gry na Facebooku!

PATRONI MEDIALNI I PARTNERZY PROJEKTU

 

Kampania crowdfundingowa „Odbudowy Warszawy 1945-1980″ zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy 161% wymaganej kwoty!.