WydawnictwoFGH.pl

Gra Bohaterowie Wyklęci

“Bohaterowie Wyklęci” to gra, w której uczestnicy mają okazję przenieść się w czasy komunizmu i poznać życie tamtejszych cywilów i żołnierzy. Gracze wcielają się w rolę dowódców oddziałów walczących z nielegalną władzą komunistyczną. Sabotaże, tajne misje i ryzykowne plany to podstawa – tylko w ten sposób uda się odnieść zwycięstwo. Dowódcy walczą z okupantem i wykonują zadanie, których celem jest uprzykrzenie działań Władzy Ludowej. Każda ryzykowana misja to cenne punkty chwały. Który z graczy zbierze ich najwięcej, udowadniając własną siłę i spryt? Podejmij wyzwanie i przekonaj się, czy nadajesz się na dowódcę.

 

“Bohaterowie Wyklęci” to gra przeznaczona dla 2-4 graczy. Powstała pod patronatem Fabryki Gier Historycznych. W pudełku znaleźć można: 32 karty żołnierzy, 20 kart rozkazów, 15 kart misji, 8 kart celów, 24 karty chwały, 8 kart akcji rządu, 1 kartę dominacji, 1 misję specjalną, 1 kartę dowódcy raz 4 drewniane znaczniki punktowe.

 

Od zakończenia II wojny światowej władze komunistyczne sukcesywnie przejmowały kontrolę nad Polską. Od lata 1944 roku, zgodnie z rozporządzeniem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego ustanowionego przez Józefa Stalina, największe polskie organizacje wojskowe, takie jak Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne stały się działalnościami narażonymi na represje ze strony nowej władzy. Wkrótce potem Armia Krajowa ulega rozwiązaniu. Jednak takie działanie nie uśpiło w Polakach ducha walki. Działania podjęły tajne organizacje. To one stanęły do walki z radzieckim okupantem.

 

W grze “Bohaterowie Wyklęci” to właśnie Ty możesz stanąć na czele jednej z takich organizacji i zawalczyć o wolną i niepodległą Polskę. Twoim zadaniem będzie wykonywanie misji uderzających w działalność Władzy Ludowej. Twoje poświęcenie zostanie nagradzane punktami chwały. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej zaszczytnych odznaczeń. Przekonaj się sam, ile warta jest Twoja odwaga i spryt.

Dodaj komentarz