WydawnictwoFGH.pl

Gra Sigismundus Augustus Dei Gratia Rex Poloniae

Klimat Rzeczpospolitej szlacheckiej w najlepszej oprawie! Wciel się w rolę jednego z magnackich rodów w XVI wiecznej Europie. Możesz walczyć o wpływy i potęgę na obszarze najważniejszych mocarstw. Sam wybierasz własną drogę, która doprowadzi cię do upragnionego celu. Strategię wymyślasz sam i może to być umiejętne prowadzenie polityki zagranicznej poparte pozyskaniem najważniejszych graczy na arenie międzynarodowej lub działanie w oparciu o wewnętrzną politykę kraju przez zdobycie poparcia w sejmie. Pamiętaj także o kulturze – dzięki wspieraniu w artystów i inwestowaniu ich sztukę możesz budować swoją sławę przez uwiecznianie siebie i swojego rodu w ich ponadczasowych dziełach.

W trakcie walki o sławę, jako główny magnat Rzeczpospolitej spodziewaj się sporej konkurencji. Jesteś gotowy na przyjęcie wyzwania, by zdobyć należny splendor i zostać zapamiętanym na kartach historii Rzeczpospolitej? Miejsce akcji gry „Sigismundus Augustus” ulokowano podczas sprawowania władzy przez Zygmunta Augusta, a konkretnie od momentu jego wstąpienia na tron w 1548 roku i trwa aż do jego śmierci w 1572 roku. Przez okres 24 lat gracze mogą między sobą realizować w podejmowaniu decyzji na temat wszystkich spraw związanych z polityką Polski na arenie międzynarodowej oraz wewnątrz kraju.

Mechanika gry oparta jest głównie na licytacji oraz worker placement, dzięki czemu doskonale oddany został szesnastowieczny klimat Rzeczpospolitej. Gracze podczas własnej rundy będą kierować klientami swojego rodu w celach realizacji przez nich różnorodnych spraw: zaciąg do wojska, lobbowanie podczas misji krajowych i zagranicznych w celach osiągnięcia własnych korzyści i pozyskania poparcia. Jeżeli chodzi o mechanikę licytacji, to można ją wykorzystywać w trakcie powoływania sejmów, na które przyjeżdżała szlachta. W tym czasie gracze będą mieli możliwość walki o pozyskanie najważniejszych stanowisk w państwie, dzięki umiejętnie prowadzonej polityce wśród posłów, senatorów i samego króla. Będą mieli także możliwość decydowania na temat uchwalania ustaw, które są najistotniejsze dla dziejów ówczesnej Polski. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że aby uzyskać poparcie to wiele razy będzie trzeba grać nieczysto i wykorzystywać w tym celu złoto.

„Sigismundus Augustus” jest grą gdzie także wykorzystywać można elementy walki. Gracze mogą korzystać z trzech jednostek wojskowych: piechoty, husarii i artylerii. W ten sposób mają możliwość uprzykrzenia życia konkurentom przez grabieże ich majątków, porywania ich sprzymierzeńców czy ataków bezpośrednich.

Dodaj komentarz