WydawnictwoFGH.pl

Premiera gry Odbudowa Warszawy!

14 maja 2016 roku – to właśnie wtedy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się premiera gry planszowej pt. “Odbudowa Warszawy 1945 – 1980”. Wydarzenie to jest jedną z wielu atrakcji, jakie przygotował Zamek Królewski. Gorąco zapraszamy!

 

“Odbudowa warszawy 1945 – 1980” to wystawna gra, z prostymi zasadami, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, a jej zaawansowana wersja przypadnie do gustu również obeznanym graczom. Będziesz miał w niej okazję sprostać wyzwaniu odbudowy miasta na gruzach powojennej Warszawy, a także wcielić się w pracownika Biura Ochrony Stolicy. Do twoich zadań należeć będzie m.in. realizowanie spraw, które mają na celu pomoc w efektywnej rekonstrukcji zniszczonego miasta. Za wykonanie tych zadań, a także za budowę mostów, odcinków metra i budynków otrzymasz punkty zwycięstwa. Wygrywa ten, kto zgromadzi ich najwięcej. W grze umieszczonych jest 60 wyjątkowych budynków, ukazujących unikatowe i autentyczne bogactwo architektoniczne Warszawy. Zagraj i odkryj piękno stolicy Polski, którą sam możesz wykreować od podstaw.

 

Tegoroczna Noc Muzeów zagwarantuje wszystkim miłośnikom historii ujrzenie na własne oczy procesu odbudowy zrujnowanego miasta. Za sprawą gry planszowej “Odbudowa Warszawy 1945 – 1980” gracze będą mogli cofnąć się w czasie i odbyć podróż do zniszczonej Stolicy, gdzie własnymi siłami odbudują to niezwykłe miasto i przywrócą mu dawny blask. Jeżeli chciałbyś zdobyć nową wiedzę i doświadczenie, usiądź z resztą graczy, weź udział w rozgrywce i przyczyń się do odbudowy miasta stołecznego!

 

Premiera gry jest planowo podzielona na dwa etapy: pierwszy z nich odbędzie się w Sali Odczytowej (Kinowej), w której będzie możliwość porozmawiania z autorami oraz wydawcami gry, jak również obejrzenie materiałów graficznych związanych z tym tytułem. Z kolei mniej oficjalna część odbędzie się w Arkadach Kubickiego, gdzie ochotnicy otrzymają szansę zagrania w “Odbudowę Warszawy 1945 – 1980”. W ciągu całej Nocy Muzeów zainteresowani będą mogli kupić egzemplarz “Odbudowy Warszawy…” i dodatkowo otrzymać autograf od twórców gry. To jedyna taka okazja, aby zdobyć grę w promocyjnej cenie wraz z podpisami autorów! Do zobaczenia na Zamku Królewskim!

Dodaj komentarz